Луконен спря 33 изстрела, Грийнуей вкара два пъти в мача на Бъфало Сейбърс със 7-0 на Лос Анджелис Кингс
AP News | 2024-02-14 | 04:48:19

БЪФАЛО, Ню Йорк (AP) — Уко-Пека Лууконен спря 33 изстрела за четвъртия си шутаут в кариерата, а Джордан Грийнуей вкара два пъти и добави асистенция, за да изведе Бъфало Сейбърс до победа със 7-0 над Лос Анджелис Кингс във вторник вечерта.

Размус Далин, Джей Джей Петерка и Алекс Туч имаха гол и асистенция всеки, за да помогнат на Сейбърс да успеят домакински пропуск от три мача, в който те комбинираха, за да отбележат три пъти. Кайл Окпосо и Зак Бенсън също вкараха в едно излизане, бавно стартиращите Сейбърс преобърнаха сценария, като вкараха началния гол за първи път от осем мача и задържаха преднина след 20 минути за първи път от 11.

Седемте гола бяха най-много от Бъфало след победата с 9-3 над Торонто на 21 декември.

Най-доброто спиране на Luukkonen дойде по време на шанс за силна игра на Kings след 4 минути до края на втория период, когато той се хвърли отляво, за да спре еднократния удар на Adrian Kempe от десния кръг.

Изключването беше четвъртото за Лууконен този сезон, най-многото за една година от вратар на Сейбърс, откакто Райън Милър имаше шест през 2011-12.

Кралете бяха равностойни и небрежни през по-голямата част от мача, в който не предоставиха голяма подкрепа на вратаря Дейвид Ритих, който завърши с 12 спасявания. Седемте срещу тях бяха рекорд за сезона за Кралете, които влязоха в деня, като допуснаха 127 гола, вторият най-малко в НХЛ. Това бяха най-много голове, които бяха пропуснали от загубата с 9-8 от Сиатъл в продължение на 29 ноември 2022 г.

След победата с 4-0 над Едмънтън в дебюта на временния треньор Джим Хилър в събота, Лос Анджелис отново изпадна в несъответствията, които доведоха до уволнението на Тод Маклелън. Лос Анджелис падна до 4-9-6 в последните си 19.

Петерка откри резултата 4:25, когато първоначалният му удар от прореза беше спрян от Ритич, но шайбата изтече зад вратаря. Петерка обиколи мрежата и помете собствения си рикошет.

Грийнуей вкара 12 минути по-късно, като пресече необмислено подаване на Дрю Даути през средата на собствената му зона. Окпосо отбеляза мощен гол, като отрази удара на Дилън Козенс 35 секунди преди края на първия период.

Бъфало вкара два пъти във втория период и добави два в третия, оставяйки публиката да скандира: „Ние искам осем!“

Излетът отбеляза едва 11-ия път този сезон, когато Бъфало задържа преднина след първия период, подобрявайки се до 10-0-1 в тази категория. Само San Jose Sharks са имали по-малко мачове – те започнаха деня с 5-2-2 – с преднина след 20 минути.

Кралете: Продължете пътя от четири мача пътуване до Ню Джърси Девълс в четвъртък вечер.

Сейбърс: Затворете домакинство от четири мача срещу Флорида Пантърс в четвъртък вечер.